MENU

Jaguar XJ12 S1 5.3Litre

Naší dílnou procházela 10 měsíců kůrou tato velmi krásná a zdravá 1.Serie XJ12. Jedná se o historicky první dvanáctiválcový sedan a současně nejrychlejší čtyřsedadlové auto své doby. Tento exemplář je velmi ojedinělý svým stavem, barevným provedením z prospektu a také tím, že se jedná o zcela originální evropskou verzi. Za celou svou životnost se z něj nikdy nestal vrak, pouze za posledních 30 let převážně stál v garážích a posledních pár let zcela, tedy bylo potřeba udělat kompletní revizi mechanických částí, pohonného ústrojí, chlazení, elektroinstalace, výbavy, rádia, reproduktorů, el. stahování oken atd. ,těsnění předního i zadního okna…Nejnáročnějším úkolem na těchto vozech je vždy seřízení čtyřech karburátorů, na to jsme nyní nejspíše největší experti u nás, povedlo se nám seřídit tento karburátorový V12 k dokonalosti, stejně tak u E-Typu 3S stejné barvy. Samozřejmě je zásadní vycházet ze stavu, kdy má motor dokonalé tlaky na všech 12 válcích a zdravý podtlakový systém. Vůz samozřejmě prošel kompletní repasí brzdového systému, má nové kotouče, zrepasované brzdiče, nyní čeká na nové tlumiče, pneumatiky a novou veteránskou testaci u nového spokojeného majitele.

Vůz mimo jiné v říjnu 2019 vyhrál Concours d Elegance Karlovy Vary 100 českého jaguar Klubu (www.jaguarclub.cz)

Poslední fázi, tedy leštění laku, chromů a ošetření interiéru pomocí Swiss Wax nám zajistila spřízněná firma wearsmpl.cz, na tomto voze bylo 61 aktivních hodin kosmetické práce na závěr.

Základní informace

Rok výroby
1973
Stav tachometru
88 500 km
Převodovka
automatická

Motor

Označení motoru
V12
Objem motoru
5 344,0 l
Výkon motoru
200 kW
Točivý moment motoru
480 Nm

Doplňující informace

Maximální rychlost
245 km/h
Zrychlení v z 0-100 km/h
7,8 s

Cena

Cena dohodou
Vůz je již prodán.

Zpět na prodej vozů

Tyto webové stránky používají cookies a analytická data. V případě, že souhlasíte s jejich použitím, klikněte na tlačítko "Souhlasím" níže. Detaily, jak s Vašimi daty nakládáme, najdete na stránce Podmínky zpracování osobních údajů.